Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


jak_zacit_s_rp

Jak začít s RP?

RP hraní znamená hraní postavy. Hraní v RP světech není jen vytvoření postavy a pak její zlepšování, aby byla pokud možno nejsilnější, nejrychlejší a nejmocnější v celém světě. Tak se samo sebou hrát dá, ale věřte, že taková postava vás za krátký čas rychle omrzí. A to i v případě že se tou nejmocnější skutečně stane.

Naproti tomu, pakliže se pokusíte do postavy vžít, hrát tak, jakoby postava skutečně žila ve zvoleném světě, hrát jí se všemi jejími vlastnostmi a rozmary, se všemi jejími zápory i klady tak se budete bavit třeba i kdyby vaše postava byla ubohým uťáplým služebníkem mocného velmože.

Před vlastní tvorbou postavy je nejlepší vědět co za postavu chcete vytvořit. Úplně nejlepší je připravit si celou historii postavy, takový její životopis. Kde se narodila, jak žila, jakou má povahu, jak se dostala do světa a jak přišla nakonec tam kde bude hrát. Když se jí pak nějaká postava zeptá odkud pochází, můžete na ni bryskně vychrlit svůj životní příběh nebo v narážkách něco tajuplně naznači.¨

Vždy si ale nejprve přečtěte pozadí světa ve kterém chcete hrát, aby životní příběh vaší postavy nebyl v rozporu s tímto pozadím!

Více ve článku Tvorba postavy.

jak_zacit_s_rp.txt · Poslední úprava: 2018/10/13 06:29 autor: gyroskop