Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


tvorba_postavy

Tvorba postavy

Pro tvorbu postavy a zejména jejího charakteru je rozhodující aby se vám za postavu dobře hrálo. Například někomu se špatně hraje za zlé postavy - jednu si zkusí hrát a nebaví jej to, tak ji po čase smaže. Jde především o zábavu - když se dobře baví hráč, tak i lépe hraje RP a tím se i baví lépe ostatní.

Pro začínající hráče je nejlepší hrát postavu která bude mít stejné povahové rysy jako hráč sám. Pak není třeba si zvykat na hraní jiné povahy a o to víc se je možné soustředit na zvyknutí si na RP hraní. I tak je ale nutné mít na paměti, že postava není hráč.

Přesvědčení

Myslím že tenhle obrázek mluví ve věci přesvědčení postavy dost sám za sebe.

  • Je Vaše postava dobrá nebo zlá?

Je to hloupé, ale je to tak. Jste hráč/ka postavy, ne postava sama. Nejjednodušší je, když si to určíte jasně. Pak Vám, když budu vycházet z obrázku, vyvstane další otázka.

  • Je postava společensky konformní, nebo z vysoka kašle na společenská pravidla?

Tady je potřeba vědět, že oba styly hry jsou přijatelné, jen některé můžou být složitější. Je tedy pak dobré vědět, do čeho jdete a jaké následky to může mít.

  • Jaká je její morálka?

Je Vaše postava zásadová? Existuje něco, co by ji přimělo udělat cokoliv? Pokud by byla v situaci, kde si může vybrat jednoduchou amorální nebo složitou morální cestu, jakou si zvolí?

Po tomhle budete mít vcelku jasno v tom, jaká je Vaše postava v jádru. To, jak Vaše postava chce, aby byla vnímána, je už zcela jiná kapitola.

tvorba_postavy.txt · Poslední úprava: 2018/10/13 06:42 autor: gyroskop